Projekti ar ALTUM līdzfinansējumu

Festivāla iela 42, Cēsis

Īstenojot atjaunošanas pasākumus, saskaņā ar energoaudita pārskatā norādīto plānotais siltuma patēriņa ietaupījums no esošā siltuma patēriņa plānots 37 %.

Būvdarbi īstenoti no 2018. gada novembra līdz 2019. gada decembrim.

Pirms darbu uzsākšanas bija nepieciešams vecā bojātā, atdalītā apmetuma noņemšana, attiecīgi arī to atjaunot. Veicot ēkas atjaunošanas darbus, fasādes sienas tika siltinātas ar 150 mm un logu ailas ar 30 līdz 50 mm Rockwool un Paroc akmens vatēm. Tika pielietota BAUMIT PRO SYSTEM ārsienu siltināšanas sistēma. Siltinātās fasādes tika apmestas ar masā tonētu dekoratīvo apmetumu.

Ēkas atjaunošanas pasākumu ietvaros tika veikti vēdināšanas kanālu un skursteņu tīrīšanas darbi. Ārsienās katram dzīvoklim tika iebūvēti ventilācijas vārsti ar integrētu termostatu VTK 100, tādējādi tiek nodrošināta svaigā gaisa pieplūde dzīvokļiem.

Tika veikta cokola siltināšana ar 100 mm ekstrudētām putupolistirola plātnēm 300 mm dziļumā pazemes daļā, atjaunojot pamatu virszemes daļas apmetumu, kā arī pirms siltināšanas tika veikta lielo plaisu un citu virsmas defektu izlabošana ar mūrjavu. Pa ēkas perimetru 70cm platumā tika ierīkota jauna ēkas betona bruģa apmale ar kritumu prom no ēkas.

Ēkas kāpņu telpu ārdurvju nomaiņa, vējtvera durvju nomaiņa, durvju aprīkošana ar aizvērējmehānismiem, pagraba durvju nomaiņa.

Tika nomainīti dzīvokļu logi – (5 gab.). Logu siltumcaurlaidības koeficients U=1,1W/(m2K).

Tika veikta savietotā jumta seguma atjaunošana, lai nodrošinātu bēniņu pārseguma siltumizolāciju pret samirkšanu. Esošais bēniņu pārseguma siltinājums neatbilda LBN 002-15 “Ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehnika” prasībām. Atjaunošanas gaitā tika veikta jumta stāva zemo bēniņu papildus siltināšana ar ekovati.

Lai mazinātu ēkas siltuma zudumus caur pirmā stāva grīdu, tika siltināti pagraba griesti, uzklājot tiem 100 mm izolācijas slāni, kā arī tika sakārtota pagraba vēdināšana nodrošinot LBN 211-15 prasības.

Tika veikta līdz karstā ūdens sistēmas pārbūve līdz dzīvokļiem ar uzskaites izbūvi kāpņu telpās. Karstā ūdens sistēma visā tās garumā nosiltināta ar 30 līdz 50 mm biezām siltumizolācijas čaulām. Pēc energoauditora ieteikumiem, dvieļu žāvētāju stāvvadi tika pārslēgti no karstā ūdens sistēmas pie apkures sistēmas, tādējādi būs iespējams ekonomēt karstā ūdens uzsildīšanas izmaksas..

Tika iebūvēti balansējošie vārsti apkures sistēmas stāvvados pagrabā, tādējādi nodrošinot vienmērīgu siltumapgādi dzīvokļos.

Scroll to Top
Skip to content