Projekti ar ALTUM līdzfinansējumu

Festivāla iela 44, Cēsis

Īstenojot atjaunošanas pasākumus, saskaņā ar energoaudita pārskatā norādīto plānotais siltuma patēriņa ietaupījums no esošā siltuma patēriņa plānots 51 %.

Būvdarbi īstenoti no 2018. gada novembra līdz 2019. gada novembrim.

Pirms darbu uzsākšanas bija nepieciešams vecā bojātā, atdalītā apmetuma noņemšana, attiecīgi arī to atjaunot. Veicot ēkas atjaunošanas darbus, fasādes sienas tika siltinātas ar 150 mm un logu ailas ar 30 līdz 50 mm akmens vati. Tika pielietota SAKRET SYSTEM ārsienu siltināšanas sistēma. Siltinātās fasādes tika apmestas ar masā tonētu dekoratīvo apmetumu.

Ēkas atjaunošanas pasākumu ietvaros tika veikti vēdināšanas kanālu un skursteņu tīrīšanas darbi. Ārsienās katram dzīvoklim tika iebūvēti ventilācijas vārsti ar integrētu termostatu VTK 100, tādējādi tiek nodrošināta svaigā gaisa pieplūde dzīvokļiem.

Tika veikta cokola siltināšana ar 100 mm ekstrudētām putupolistirola plātnēm 300 mm dziļumā pazemes daļā, atjaunojot pamatu virszemes daļas apmetumu. Pa ēkas perimetru 70cm platumā tika ierīkota jauna ēkas betona bruģa apmale ar kritumu prom no ēkas.

Ēkas kāpņu telpu ārdurvju nomaiņa, vējtvera durvju nomaiņa, durvju aprīkošana ar aizvērējmehānismiem, pagraba durvju nomaiņa.

Tika nomainīti koplietošanas telpu un dzīvokļu nenomainītie logi. Logu siltumcaurlaidības koeficients U=1,1W/(m2K). Tika aizstiklotas lodžijas – siltumcaurlaidības koeficients U=1,3W/(m2K) un nomainīti garāžu vārti.

Tika veikta savietotā jumta seguma daļēji atjaunošana, lai nodrošinātu bēniņu pārseguma siltumizolāciju pret samirkšanu. Esošais bēniņu pārseguma siltinājums neatbilda LBN 002-15 “Ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehnika” prasībām. Atjaunošanas gaitā tika veikta jumta stāva augsto bēniņu siltināšana ar beramo akmens vati 300mm biezumā.

Lai mazinātu ēkas siltuma zudumus caur pirmā stāva grīdu, tika siltināti pagraba griesti, uzklājot tiem 100 mm izolācijas slāni, kā arī tika sakārtota pagraba vēdināšana nodrošinot LBN 211-15 prasības.

Tika veikta karstās un aukstās ūdens sistēmas pārbūve līdz dzīvokļiem ar uzskaites izbūvi kāpņu telpās. Karstā ūdens sistēma visā tās garumā nosiltināta ar 30 līdz 50 mm biezām siltumizolācijas čaulām, bet aukstā ūdens cauruļvadi ar pretkondensāta izolāciju.

Ēkā tika izbūvēta jauna divcauruļu apkures sistēma ar apakšējo sadali. kāpņu telpās izbūvēti kolektoru skapji. Tajos katram dzīvoklim iebūvēts savs individuāls siltuma skaitītājs. Dzīvokļos izbūvēti jauni apkures sildķermeņi “PURMO”. Pie sildķermeņiem uzstādīti bremzētājvārsti un termovārsti ar termogalvām, tādējādi telpās ir iespējams veikt atsevišķu regulēšanu. Vannas istabās tika uzstādīti jauni dvieļu žāvētāji, kas pieslēgti pie jaunās apkures sistēmas. Apkures cauruļvadi pagrabstāvā siltināti ar 50 mm, bet kāpņu telpās, pievadi uz kolektoriem un atzarojumi uz dzīvokļiem ar 30 mm biezām siltumizolācijas čaulām.

Scroll to Top
Skip to content