Tirdzniecības centrs Origo pirmais pasaulē saņem prestižo Breeam In-Use sertifikātu

Linstow Center Management (LCM) apsaimniekotais tirdzniecības centrs Origo saņēmis augstu starptautisko novērtējumu - Breeam In-Use 2015 sertifikātu, kas apliecina tā atbilstību augstākajiem ilgtspējas standartiem. Līdz ar to tirdzniecības centrs Origo uzsāka vasaras sezonu kā pirmā tirdzniecības vieta pasaulē, kura sertificēta atbilstoši jaunākajam Breeam In-Use 2015 standartam, un pirmais tirdzniecības centrs Baltijas valstīs, kas ir saņēmis kādu no Breeam sertifikātiem.

„Ilgtspēja ir atslēgas vārds, uz ko mūsdienās tiecas pasaules vadošie uzņēmumi, tāpēc sertifikāta saņemšana apliecina uzņēmuma Linstow Center Management atbilstību augstajiem pasaules standartiem. Šis sertifikāts palīdzēs mums nodrošināt nomniekiem un klientiem augstāku pievienoto vērtību, saglabājot nozares līdera lomu reģionā,” uzsver uzņēmuma Linstow Center Management  valdes priekšsēdētājs Frode Gronvold. „Breeam In-Use sertifikāts ir nākamais solis mūsu ilgtspējīgās attīstības ceļā. Esam ieviesuši pasākumus energoefektivitātes uzlabošanai un, izmantojot novērtējuma rezultātus, aizvien turpināsim uzlabot mūsu tirdzniecības centrus, tādejādi ļaujot nomniekiem ietaupīt naudu, nodrošinot veselīgāku un produktīvāku iekšējo vidi, kas savukārt dos vēl lieliskāku iepirkšanās pieredzi mūsu klientiem.”

Breeam sertifikātus saņēmušajām ēkām ir zemākas izmaksas, augstāka vērtība, labvēlīgāka iekšējā vide un zemāks resursu patēriņš. Breeam ir pasaules vadošā ēku vides novērtēšanas metodoloģija, kura Eiropā ēku sertificēšanā tiek izmantota 85 procentos gadījumu. Breeam In-Use ir īpaša Breeam novērtēšanas sistēma, kas tiek pielietota iepriekš uzbūvētu un jau ekspluatācijā esošu ēku sertifikācijā.

Tirdzniecības centra Origo novērtējumu veica uzņēmuma Oxford Sustainable valdes priekšsēdētājs Hedlijs Barets (Hadley Barrett). Oxford Sustainable ir viens no Eiropas vadošajiem ilgtspējīgu nekustamo īpašumu un enerģētikas projektu attīstītājiem, kas ir pilnvarots veikt būvju novērtējumus Breeam un Leed sertificēšanas sistēmu ietvaros, kā arī sniegt konsultācijas ilgtspējīgā īpašumu attīstīšanā. „Esam licencēts īpašumu un uzņēmumu auditu veicējs kopš 2009. gada,” stāsta H.Barets, „Mūsu reģionā ir daudz uzņēmumu, ar kuriem sadarbojamies, un zinām, ka Linstow Center Management var lepoties ar darbu pēc labākajiem ilgtspējīgas attīstības principiem.”

LCM turpinās tirdzniecības centra Origo un citu ēku attīstīšanu ar mērķi samazināt ikmēneša komunālos izdevumus, uzlabot pārvaldīšanas efektivitāti, radīt aizvien labāku un veselīgāku darba un iepirkšanās vidi, taupīt dabas resursus un sniegt ieguldījumu pilsētvides uzlabošanā. Ilgtspējīgas attīstības izvirzīšana priekšplānā ir nenoliedzami pozitīva tendence uzņēmumā LCM, un no tās labumu gūs ne vien uzņēmuma nomnieki un klienti, bet arī Latvija kopumā.

 

Visu rakstu lasiet šeit.