"Liepājas enerģija" uzņēmuma desmito darbības gadu plāno atzīmēt ar tarifa samazinājumu

Pirmdien aprit tieši desmit gadu, kopš reģistrēts uzņēmums SIA "Liepājas enerģija", savukārt jauno apkures sezonu "Liepājas enerģija" plāno sākt ar tarifa samazinājumu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Viņa skaidroja, ka jauno apkures sezonu uzņēmums plāno sākt ar kārtējo tarifa samazinājumu, kas jau iepriekšējo četru gadu laikā samazināts par 22%. Jaunais siltumenerģijas gala tarifs varētu stāties spēkā 2015.gada oktobrī, bet precīzu jauno tarifu piemērošanas datumu noteiks Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, noslēdzoties iesniegtā projekta izvērtēšanai.

Novembrī, kad oficiāli tiks atzīmēts uzņēmuma desmitā darbības gada noslēgums, arī ikviens interesents būs aicināts ekskursijās apmeklēt "Liepājas enerģijas" siltumavotus, lai klātienē iepazītos ar uzņēmuma darbību un ikdienas procesiem. Par pieteikšanos dalībai ekskursijā un citām plānotajām jubilejas aktivitātēm "Liepājas enerģija" informēs atsevišķi, informēja uzņēmuma pārstāve.

"Atzīmējot nozīmīgo jubileju, uzņēmums saka paldies saviem klientiem, kuri novērtējuši pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas pilnveidi un izaugsmi gadu gaitā, kā arī izsaka pateicību sadarbības partneriem un uzņēmuma dibinātājiem - AS "Latvenergo", Liepājas pilsētas domei un SIA "Enerģijas risinājumi" -, kuru atbalsts ļāvis "Liepājas enerģijai" sasniegt stabilitāti un valsts mērogā kļūt par vienu no attīstītākajiem uzņēmumiem savā jomā," pauda Tērauda.

Viņa atgādināja, ka 2005.gada vasarā AS "Latvenergo", Liepājas pilsētas dome un SIA "Jaunā fabrika" (kopš šā gada aprīļa SIA "Enerģijas risinājumi") ar mērķi sakārtot Liepājas pilsētas siltumapgādi nodibināja uzņēmumu "Liepājas enerģija", un 6.jūlijā jaunizveidotais uzņēmums tika reģistrēts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā.

Desmit gadu laikā uzņēmums tā laika neefektīvās siltumtrases, morāli un fiziski novecojušos siltumavotus realizējis mūsdienīgās, modernās un drošās tehnoloģijās, sakārtojot pilsētas centralizēto siltumapgādi, gūstot finansiālu stabilitāti un saviem klientiem nodrošinot konkurētspējīgu pakalpojumu, pauda Tērauda.

"Viens no uzņēmuma galvenajiem mērķiem vienmēr ir bijis efektīva siltumenerģijas izmantošana, tāpēc laika gaitā klientu objektos uzstādīti ēku individuālie siltummezgli, kas ļauj siltumenerģiju patērēt ekonomiski, atbilstoši ārgaisa temperatūrai un klientu komforta līmenim, kā arī attīstīta kurināmā diversifikācija, kas ļauj ražot un lietot "zaļu" un videi draudzīgāku siltumenerģiju," pavēstīja "Liepājas enerģijas" valdes loceklis Andris Štāls, kurš 2005.gadā kļuva par vienu no pirmajiem jaundibinātā uzņēmuma darbiniekiem.

Viņš pauda, ka uzņēmums par ceturtdaļu optimizējis siltumtrašu garumu, siltuma zudumus samazinot vairāk nekā uz pusi, bet kopējo siltumsistēmas efektivitāti paaugstinot par 30%.

"Arī uzņēmuma darbību nodrošinošie siltumavoti - gāzes koģenerācijas stacija un biokoģenerācijas stacija - ir vieni no modernākajiem un efektīvākajiem ne vien Latvijā, bet arī Eiropā. Īstenotie attīstības projekti, kuru realizēšanai piesaistīts arī Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalsts, ļāvuši mums izaugt līdz stabilam, uzticamam un atbildīgam partnerim saviem klientiem," lepojās Štāls.

Uzņēmuma nākotnes plānos ietilpst saražotās "zaļās" siltumenerģijas īpatsvara palielināšana, tādējādi vēl vairāk samazinot atkarību no fosilā kurināmā - importētās dabasgāzes - cenu svārstībām un paaugstinot videi draudzīgu darbību, kā arī atbalstot vietējos mežizstrādes uzņēmumus, kuri nodrošina atjaunojamā kurināmā - koksnes šķeldas - piegādes.

SIA "Liepājas enerģija" nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus. Kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 97 kilometri.

SIA "Liepājas enerģija" akcionāri ir AS "Latvenergo" (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA "Enerģijas risinājumi" (10%); uzņēmumā strādā ap 90 darbinieku.

 

Avots.