Projekti ar ALTUM līdzfinansējumu

Ošu iela 6, Augšlīgatne

Īstenojot atjaunošanas pasākumus, saskaņā ar energoaudita pārskatā norādīto plānotais siltuma patēriņa ietaupījums no esošā siltuma patēriņa plānots 50 %.

Būvdarbi īstenoti no 2019. gada septembra līdz 2020. gada jūlijam.

Pirms darbu uzsākšanas bija nepieciešams veco bojātā, atdalītā apmetuma noņemšana, attiecīgi arī to atjaunot. Veicot ēkas atjaunošanas darbus, fasādes sienas tika siltinātas ar 150 mm un logu ailas ar 30 līdz 50 mm akmens vati. Tika pielietota BAUMIT PRO SYSTEM ārsienu siltināšanas sistēma. Siltinātās fasādes tika apmestas ar masā tonētu dekoratīvo apmetumu..

Ēkas atjaunošanas pasākumu ietvaros tika veikti vēdināšanas kanālu tīrīšanas darbi. Ārsienās katram dzīvoklim tika iebūvēti ventilācijas vārsti ar integrētu termostatu VILPE VELCO 100, tādējādi tiek nodrošināta svaigā gaisa pieplūde dzīvokļiem.

Tika veikta cokola siltināšana ar 100 mm ekstrudētām putupolistirola plātnēm 300 mm dziļumā pazemes daļā, atjaunojot pamatu virszemes daļas apmetumu. Pa ēkas perimetru 70cm platumā tika ierīkota jauna ēkas betona bruģa apmale ar kritumu prom no ēkas.

Pēc energoauditora ieteikumiem vienlaicīgi ar jumta siltināšanas darbiem tika nomainīti lietus ūdens novadīšanas sistēma, lai ekspluatācijas laikā nodrošinātu sausas kāpņu telpas.

Ēkas kāpņu telpu ārdurvju nomaiņa, vējtvera durvju nomaiņa, durvju aprīkošana ar aizvērējmehānismiem, pagraba durvju nomaiņa.

Tika veikta koplietošanas telpu un dažu dzīvokļu nenomainīto logu nomaiņa. Logu siltumcaurlaidības koeficients U=1,1W/(m 2 K).

Tika atjaunots savietotā jumta segums ar papildus siltumizolācijas iestrādi 250mm biezumā.

Lai mazinātu ēkas siltuma zudumus caur pirmā stāva grīdu, tika siltināti pagraba griesti, uzklājot tiem 100 mm izolācijas slāni, kā arī tika sakārtota pagraba vēdināšana nodrošinot LBN 211-15 prasības.

Tika veikta maģistrālo novecojošo kā arī bojāto cauruļvadu nomaiņa pagrabstāvā un to siltināšana ar 50mm biezām siltumizolācijas čaulām. Papildus tika iebūvēti balansējošie vārsti apkures sistēmas stāvvados, tādējādi nodrošinot vienmērīgu siltumapgādi dzīvokļos.

Scroll to Top
Skip to content