Projekti ar ALTUM līdzfinansējumu

Raiņa iela 18, Cēsis

Īstenojot atjaunošanas pasākumus, saskaņā ar energoaudita pārskatā norādīto plānotais siltuma patēriņa ietaupījums no esošā siltuma patēriņa plānots 47 %.

Būvdarbi īstenoti no 2020. gada jūlija līdz 2020. gada janvārim.

Pirms darbu uzsākšanas bija nepieciešams veco bojātā, atdalītā apmetuma noņemšana, attiecīgi arī to atjaunot. Veicot ēkas atjaunošanas darbus, fasādes sienas tika siltinātas ar 150 mm un logu ailas ar 30 līdz 50 mm akmens vati. Tika pielietota BAUMIT PRO SYSTEM ārsienu siltināšanas sistēma. Siltinātās fasādes tika apmestas ar masā tonētu dekoratīvo apmetumu..

Ēkas atjaunošanas pasākumu ietvaros tika veikti vēdināšanas kanālu un skursteņu tīrīšanas darbi. Ārsienās katram dzīvoklim tika iebūvēti ventilācijas vārsti ar integrētu termostatu VTK 100, tādējādi tiek nodrošināta svaigā gaisa pieplūde dzīvokļiem.

Tika veikta cokola siltināšana ar 100 mm ekstrudētām putupolistirola plātnēm 300 mm dziļumā pazemes daļā, atjaunojot pamatu virszemes daļas apmetumu. Pa ēkas perimetru 70cm platumā tika ierīkota jauna ēkas betona bruģa apmale ar kritumu prom no ēkas.

Ēkas kāpņu telpu ārdurvju nomaiņa, vējtvera durvju nomaiņa, durvju aprīkošana ar aizvērējmehānismiem, pagraba durvju nomaiņa.

Tika veikta dažu dzīvokļu nenomainīto logu nomaiņa. Logu siltumcaurlaidības koeficients U=1,1W/(m2K).

Jumta segums ēkai jau iepriekš tika nomainīts (profilēts skārds). Taču sakarā ar fasādes siltināšanas darbiem bija nepieciešama daļēja jumta konstrukcijas pārbūve. Koka spāres tika pagarinātas, kā arī tika montētas papildus spāres jumta pārkares veidošanai. Tika montēts jauns jumta segums pagarināto spāru zonā. Atjaunoti ieeju jumtiņi uzklājot tonēta profilēta skārda jumta segumu. Esošais bēniņu pārsegums nosiltināts ar beramo akmens vati 300mm biezumā.

Lai mazinātu ēkas siltuma zudumus caur pirmā stāva grīdu, tika siltināti pagraba griesti, uzklājot tiem 100 mm izolācijas slāni, kā arī tika sakārtota pagraba vēdināšana nodrošinot LBN 211-15 prasības.

Ēkā tika izbūvēta jauna divcauruļu apkures sistēma ar apakšējo sadali. kāpņu telpās izbūvēti kolektoru skapji. Tajos katram dzīvoklim iebūvēts savs individuāls siltuma skaitītājs. Dzīvokļos izbūvēti jauni apkures sildķermeņi “PURMO”. Pie sildķermeņiem uzstādīti bremzētājvārsti un termovārsti ar termogalvām, tādējādi telpās ir iespējams veikt atsevišķu regulēšanu. Vannas istabās tika uzstādīti jauni dvieļu žāvētāji, kas pieslēgti pie jaunās apkures sistēmas. Apkures cauruļvadi pagrabstāvā siltināti ar 50 mm, bet kāpņu telpās, pievadi uz kolektoriem un atzarojumi uz dzīvokļiem ar 30 mm biezām siltumizolācijas čaulām.

Scroll to Top
Skip to content